На лікування наркотичної залежності йдуть роки. Адже, крім власне лікування, хворому знадобляться соціальна підтримка і реабілітація. Але і при цьому далеко не всім пацієнтам вдається позбутися важкої недуги.

Про це розповів лікар-нарколог, заступник медичного директора Волинського медичного центру терапії залежностей Іван Сухий у програмі «Позиція» на 12 каналі 20 травня.

«Гострий процес, абстиненція, знімається за 10-14 днів. А далі включається повільний процес. Залучається сім’я, і в комплексі надається допомога», — каже лікар.

Коли у людини вже сформована установка на лікування, вона може проходити курс амбулаторно. Пацієнт вдома повинен дотримується рекомендацій лікаря, за потреби відвідуючи лікаря і психолога.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Кількість наших пацієнтів катастрофічно більшає, – волинський лікар-нарколог

Буває, що упродовж цього часу, каже лікар, пацієнт відмовляється від лікування, і про це медики зазвичай дізнаються від родичів, які до них телефонують.

«Часто буває, що люди роблять перший візит до лікаря, а потім взагалі не звертаються по допомогу. Тому що не сформована установка на лікування», — констатує медик.

За його словам, за 2020 рік у закладі від наркоманії пролікувалося всього 88 пацієнтів, хоч звернень було значно більше.

На необхідності знімати не лише фізичну, а й психологічну залежність наголосив психолог, доцент кафедри практичної та клінічної психології ВНУ імені Лесі Українки Антоній Мельник.

Щоб вдалося позбутися психологічної залежності, каже він, важлива прихильність до лікування — compliance, інакше пацієнти будуть знову братися на наркотики.

«Бувають випадки, коли, знявши фізичну залежність, тобто вилікувавши тіло, вони потрапляють у те саме середовище і при першій же пропозиції здаються. Знову отримують дозу і знову стають у кращому випадку пацієнтами лікарні. В гіршому — чахнуть, потай вживаючи ось ці дози. Тому психологічну залежність знімати обов’язково потрібно», — наголошує фахівець.

Утім, лікар-нарколог Іван Сухий вважає, що позбутися психологічної залежності остаточно неможливо.

«Вона у пацієнта буде до кінця життя. Ця ейфорична пам’ять зберігається. І, незважаючи, скільки буде пацієнт у ремісії, тобто не буде вживати цього препарату, все одно за якихось несприятливих факторів, обставин виникне потяг, бажання спробувати наркотик знову, і людина може відновити його вживання», — каже лікар.