Лучанка Ілона Хвень захопилася вирощуванням мікрозелені два роки тому. Спочатку вирощувала мікрогрін для себе, а зараз її продуктом уже зацікавилися заклади харчування.

Про це вона розповіла у програмі «Жіночий клуб» на 12 каналі 25 травня.

Серед мікророслин, які вирощує Ілона Хвень, – цибуля, амарант, редис, горох, буряк, соняшник, рукола.

«На початку 2019 року мені захотілося спробувати виростити мікрогрін. Я у принципі не мала особливого уявлення, як це робити. З насіння в мене був тільки льон. І марля. Я на марлю посіяла, воно зійшло. Почала цікавитися цим більше. Одне насіння купила, друге. Спочатку це все було тільки для себе, для сім’ї. Потім закинула фото в інстаграм, почали цікавитися. Запропонувала одному закладу – і так воно закрутилося», – пригадує Ілона Хвень.

Спочатку ящики із рослинами займали підвіконня. Потім, каже, підвіконня стало мало, і для рослин довелося виділити окрему кімнату.

Ілона Хвень дає поради тим, хто хоче й собі взятися за цю справу. На її думку, найголовніше – придбати якісне насіння. Важливо, щоб воно було необроблене. З насіння, яке вражене хворобами, виросте хвора рослина.

«Зазвичай насіння купую за кордоном, тому що в нас в Україні, на жаль, його мало. Сонях, горох у нас ще можна купити, а все інше – за кордоном», – розповіла жінка.

Однак вона радить не братися за все одразу. Спочатку, каже, варто визначитися, що з мікрозелені подобається.

«Для початку можна купити готову мікрозелень і спробувати, що подобається. Може, вам якийсь один смак сподобається. Тому що мікрозелень все-таки специфічна, не така, як звичайна зелень», – міркує Ілона Хвень.

За її словами, в інтернеті можна купити набір для вирощування мікрозелені, поставити на підвіконні і спробувати це робити. Багато інформації є в інтернеті. Каже, можна звернутися і безпосередньо до неї.

Ще вона застерігає, що починати братися за цю справу тільки заради прибутку не варто, навпаки, каже, це – провально.

«Ти повинен любити цю справу. Адже якщо ти це робиш із позитивом – таке враження, що рослини все відчувають. Якщо ти робиш усе через невдачі, труднощі – то нічого не вийде. Бізнес буде прибутковий, якщо все грамотно робити. Спочатку не варто розраховувати на великі обороти. А ще багато залежить від того, скільки вкласти у справу», – зазначає лучанка.