Організатори сучасних весіль неоднозначно ставляться до давніх традицій. Є такі, хто намагається ретельно їх дотримуватися, інші їх повністю ігнорують, а є й ті, хто шукає традиціям гідну альтернативу.

Про це йшлося у програмі «Жіночий клуб» на 12 каналі 10 серпня, присвяченій івент-послугам.

Івент-ведуча Ольга Поліщук розповіла, зокрема, про своє ставлення до популярної у Західній Україні традиції, коли наречений миє ноги тещі.

«Якщо мені кажуть, що хочуть мити тещі ноги, я кажу: «Вибачте, я не роблю такого». Слава Богу, мені такі наречені не трапляються останнім часом, всі сучасні, класні, прогресивні. Але якщо все ж наполягають, то я пропоную людям альтернативу. У Рівному, наприклад, ця традиція обов’язкова. І в них всі чекають, що це має бути. Люди кажуть «це класно», а я розумію, що воно вже віджило. І я запропонувала альтернативу: нехай зять купить тещі сертифікат у спа-салон, щоб миттям ніг займалися професіонали. Ми це обіграли. Ніби як і традиція є, і ще й бонус зятеві від тещі», – каже Ольга Поліщук.

Тим часом інша івент-ведуча Яна Лаба, погоджуючись, що в Луцьку дедалі менше дотримуються давніх традицій, вважає, що відкидати їх повністю не можна. За її словами, традицій більше дотримуються у містах, віддалених від обласного центру.

«Часом молоді люди живуть у Луцьку, а родом з іншого міста, і хочуть провести своє весілля там, де народилися. Там (у Камені-Каширському, – ред.) дуже великі весілля, бувають на 300 людей. Люди дуже дружні, слухають один одного. Там дуже великі сім’ї, і дійсно зберігаються традиції. Для них важливе виспівування короваю. Настільки ті старовинні пісні душевні! Деякі я вперше чула і навіть заслухалася. Вони його (коровай, – ред.) обтанцьовують дуже гарно, б’ють тарілки. І настільки це все театрально, класно, що час від часу хочеться, щоб ті традиції були», – розповідає Яна Лаба.

«Я за те, щоб певний мінімум традицій був збережений, тому що це наша автентичність», – стверджує вона.

Яна Лаба пригадала канадсько-білоруське весілля, яке вона якось проводила.

«Частина людей – з Канади, це українці, які там живуть… Там така щира українська мова! Я настільки на тому весіллі надихнулася, вони так чекали усіх тих традицій. Люди старші, інтелігентні. Всі традиції ми виконували. А я із задоволенням те все реалізовувала, тому що бачила, наскільки це для них важливо. Наскільки вони були щасливі, що приїхали сюди, на свою землю, і робили все за традиціями», – стверджує івент-ведуча.

На її думку, дотримання традицій не потрібно насаджувати.

«Якщо людина хоче – хай так буде, а якщо не хоче – насаджувати, нав’язувати не потрібно», – впевнена ведуча.