Війна вдарила по усіх сферах життя українців. Добряче відчувають це люди і на своїх гаманцях. Робочих місць – обмаль. Ціни ж на товари невпинно зростають. Тож, як ніколи на часі так звана розстрочка.

Щоправда, з початком воєнного стану банки запровадили кредитні канікули для клієнтів, і можливості купувати щось, оплачуючи частинами, не було. Тепер послуга повертається. Чи актуальна вона для волинян і які банки відновили таку можливість – у сюжеті.

На сторінках фінансових установ почали з’являтися оголошення про те, що структури повертають програми кредитування. Зокрема деякі банки відновили можливість «Оплати частинами» та послугу «Миттєва розстрочка». Тож покупці знову можуть купувати товари в кредит у мережах магазинів-партнерів.

Представники установ кажуть, що це важлива складова для економічного пожвавлення. Та й у нинішніх реаліях для людей це зменшення фінансового навантаження на особистий чи сімейний бюджет.

«Адже вартість покупки розбивається на декілька частин і розтягується в часі на декілька місяців. Таким чином, людина може планувати й інші витрати. На рівні магазинів, виробників та надавачів послуг це означає більші обсяги продажів, закупівель, обіг ресурсів. Це працюючі магазини і робочі місця з зарплатою і, зрештою, це податки до державної казни», – каже фахівчиня з комунікації «Приват Банку» Докія Кузьменко.

Цю можливість ми взялися перевіряти на практиці. На сайті одного з магазинів побутової техніки онлайн-оформлення покупки в кредит холодильника відбулося без проблем.

Безпосередньо в магазинах розповідають, що клієнти постійно цікавилися можливістю придбати щось у кредит. Нині доступна можливість «оплати частинами», а от розстрочка – не для всіх.

«Зараз банки потроху відновлюють. Надіємося, що і розстрочка буде, тобто кредит відновиться і більший попит буде. Тому що не всі клієнти мають картки банків і не у всіх клієнтів відновлюється ліміт на оплату частинами», – розповіли в магазині.

Кредитні ліміти на картці встановлюються індивідуально. Тому тут кожному клієнту треба звертатися безпосередньо в банк. Також у магазинах кажуть, що покупців суттєво поменшало. Дороговартісними предметами побуту цікавляться рідко. Та є те, що не втрачає попиту.

«Телефони, ноутбуки, в принципі основні групи, як і завжди. В основному телефони», – кажуть у торговому закладі.

«Банки пішли на такий жест доброї волі, оскільки людям було не до того, щоб обслуговувати свої борги. Багато хто просто намагався вижити, потрібні були кошти, але для того, щоб банківська система працювала, продовжувала існувати і сплачувати кошти за депозитами, потрібно, щоб були надходження», – пояснив фінансовий аналітик Михайло Демків.

Розстрочка ж і є одним із варіантів надходжень. Втім, українцям радять не налягати на кредити і тверезо оцінювати свої можливості.