Аби користуватися громадським транспортом в умовах червоної зони – необхідний будь-який із цих документів: сертифікат про вакцинацію, свідоцтво про одужання або негативний ПЛР-тест. Однак в “червоному” Луцьку ці обмеження не діють.

З самого рання маршрутки та тролейбуси без жодних обмежень возять нещеплених лучан. Єдина вимога – правильно одягнена маска і вільне місце для сидіння.Це не витівка водіїв. Рішення не обмежувати невакцинованих пасажирів в користуванні громадським транспортом прийняла місцева влада.

Сертифікат про вакцинацію, негативний ПЛР-тест або ж довідку про одужання вимагають лише для подорожей за межі області чи країни. Однак це швидше розлякує людей, аніж змушує вакцинуватися, переконаний Анатолій Мазур. Раніше він возив до Польщі заповнені автобуси, нині у салоні – троє людей. Вакциновані.

Дотримуватися вимог водії та пасажири змушені.

Раніше ж мали змогу щепитися просто на автостанції. Нині пункт вакцинації не працює. Але є альтернатива – тепер тут роблять антиген-тести. Триває процедура до 20 хвилин і коштує 300 гривень.

Скільки триватимуть обмеження – невідомо. Але водії транспорту наголошують: за недотримання маскового режиму та в міжобласних рейсах ще за відсутність ковідних документів несуть відповідальність самі пасажири.