Мешканці Луцької громади скаржилися на запах газу у помешканнях. Лише за п’ятницю до аварійної служби надійшло 350 викликів.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

У Волиньгазі на скарги відреагували і запевнили, що це безпечно, просто трохи перебільшили з одорантом, який і додають для запаху. Ні такою відповіддю, ні якістю газу споживачі не задоволені. А довести, що вона низька, виявляється, зовсім не просто.

У Волиньстандартметрології журналістам розповіли, що забір газу здійснює тільки облгаз.

“Ніхто сторонній не може зробити забір газу для визначення його якості. Тобто, будь-хто, якщо сам собі забере того газу – по-перше, ніхто не буде того аналізу робити, бо це юридично незаконно”, – відповідає директор ДП “Волиньстандартметрологія” Богдан Шиба.

Отже, перевірити чи якісне блакитне паливо на Волині може лише Волиньгаз, який цей газ і постачає.

“Кожного тижня контролюємо. Остання перевірка була в четвер минулий, відповідно до паспорту газу, який в нас є. Якість газу була в межах чинного законодавства, і ніяким чином не відрізнялася від тих параметрів, які потрібні для споживачів”, – запевняє начальник відділу лабораторних вимірів АТ “Волиньгаз” Володимир Самчук.

Те, що газ не розбавляють, стверджують і хіміки.

 

“Ті гази, якими можна розбавити, вони дорожчі за звичайний газ – це азот, аргон. Ну а повітря додавати – небезпечно. Тим більше зимою це може призвести до аварій”, – розповідає кандидат хімічних наук Сергій Супронович.

Розвінчують і міф про час закипання чайника. Тривалість залежить не лише від якості газу – а й від теплотворної здатності, температури, тиску газу й навіть погодних умов, а саме від атмосферного тиску.