Повідомлення про замінування держустанов, лікарень, торгових центрів та інших будівель надходять дедалі частіше. 4 серпня “терорист” з гранатою зайшов у Кабінет Міністрів і погрожував себе підірвати. На щастя, правоохоронці затримали зловмисника. Втім, якщо у столиці доступ до таких будівель вільний, то чи в безпеці працюють волинські держслужбовці?

Журналісти 12 каналу вирішили перевірити, чи готові головні установи Луцька до надзвичайної ситуації і як надійно вони охороняються. Ба більше: ми ще й спробували пронести “вибухівку” в Луцьку районну раду. Що з того вийшло – дивіться самі.

Експеримент проводимо у Луцькій районній раді. Наш колега Сергій прямує до будівлі з підозрілим чорним пакетом. У ньому просто яблука та солодощі, але ж запросто може бути й вибухівка. На вході охорони немає, тож “терорист” спокійно йде далі. Обходимо усі три поверхи – ніяких підозр. 

Після прогулянки з “вибухівкою” у пакеті шукаємо охорону.

Як виявилося, пані Алла тут відповідає і за порядок, і за охорону, каже, що стежить за усім. Напарник пані Алли – завгосп Юрій. Запевняє, тут  – безпечно.

“Все на пульті, скрізь камери, датчики руху стоять. Навіть муха не пролетить”, – певнить Юрій.

Муха не пролетить, а от терорист з вибухівкою – запросто. Питання охорони будівлі на контролі, – каже очільник Луцької РДА. Правда, поки на це немає грошей. Тому розраховують на людську порядність та відеоспостереження.

Протилежна ситуація у Луцькій міській раді. Зовнішня відеофіксація при вході, всередині турнікети по два боки і охоронник Анатолій. Чоловік каже: потрапити сюди просто так – неможливо. Пускають лише за перепустками і попередніми домовленостями. Чоловік працює охоронником років з 20.

Він розповідає, що по усіх кабінетах є кнопки тривоги, якими можна скористатися у будь-який момент. Наряд прибуде за лічені хвилини. На безпеку Луцькрада витрачає 34 тисячі гривень в місяць.

А от обласна рада й адміністрація не витрачають на це ні копійки. Їх охороняють солдати Нацвагвардії. Постовий Максим каже: гострих ситуацій не було, адже щоб потрапити в приміщення, треба пройти через металошукач, турнікет та обшук, якщо є підозри. Солдати працюють у дві зміни по троє людей в день. Це для того, аби у випадку мінування чи захоплення швидше ліквідувати проблему.

Ще жорсткіше у поліції, де працівники – самі собі охоронці. Де розміщують сили й засоби безпеки не інформують – режимний об’єкт.

Перш ніж спробувати псевдозамінувати будь-яку будівлю, а зазвичай це саме так і відбувається,  правоохоронці радять добре подумати. За таке загрожує від чотирьох до восьми років позбавлення волі.