Кількість хворих коронавірусом зростає. Щоранку у Мінохорони здоров’я публікують все більші числа інфікувань та госпіталізацій. Натомість людей, що дотримуються маскового режиму – все менше. Просто забувають чи свідомо не вдягають маски у громадських місцях, адже не вірять у коронавірусну інфекцію.

Конфлікт через недотримання маскового режиму виник в одному із луцьких торгових центрів. Хто ж має рацію у ситуації – з’ясовували журналісти 12 каналу.

Із напівпрозорою, дірявою маскою – можна. Без неї – вже ні. Олександр Іванюк – противник маскового режиму, та й карантину взагалі. Через це і змушений був покинути один із найпопулярніших торгових центрів Луцька.

“Наразі ми виясняємо із директоркою магазину, чи це все таки не фашизм, не геноцид нації. Тому що все таки, як би там не було, на 19 місяців носіння маски, жодного дослідження любого інституту медичного, немедичного немає, що вона перешкоджає потраплянню вірусу”, – каже Олександр Іванюк.

“Ми є ярі противники цього карантину, він є незаконний. Ми це вже доказали неодноразово. Я хотів пройти без маски – не пустили. Порушуються мої права на пересування, 64 стаття моя порушується – права та свободи людини. Окрім воєнного та надзвичайного стану. В нас не введений ні воєнний стан, ні надзвичайний. Карантин в нас незаконний”, – запевняє його однодумець Михайло.

Щоправда, керівництво громадських закладів – іншої думки. Яка має підтвердження в законодавстві. І порушувати його, як і сплачувати штраф замість противників масок, у торговому центрі не хочуть.

“В торговельному центрі в нас позиція дуже проста. Ми виконували, виконуємо і будемо виконувати норми закону. В країні діє законодавча ініціатива. Ми працюємо на території України. І просимо наших гостей також виконувати”, – каже директорка ТРЦ “ПортCity” Наталія Антоненко.

Виконувати свої обов’язки мали б і полісмени, які прибули на виклик директорки. Але порушників маскового режиму вони просто відпустили.

Порушили карантинні норми чи таки відстояли свої права? Хто ж таки має рацію у ситуації – ми вирішили з’ясувати із юристами.

“Є закон про запобігання поширення ковідної інфекції, який зобов’язує фактично і підприємства, і громадян України, щоб вони дотримувалися карантинних норм. носіння маски – це є дотримання карантинних норм. якщо хтось не згоден – хай оскаржує це в Верховній Раді чи Кабінеті Міністрів”, – пояснює Олег Огородник.

За недотримання карантинних вимог поліція зобов’язана виписати громадянам штраф від 170 до 255 гривень. Для підприємств сума значно більша. Щоправда, роблять це поліцейські групи раз через раз. Впродовж цього року оформили трохи більше сотні протоколів.

Втім, в управлінні охорони здоров’я наголошують: краще перестрахуватися, аніж перехворіти. І масковий режим таки дієвий, тож його ніхто не скасовував.

До слова, головний санлікар країни заговорив про те, що масковий режим в Україні планують контролювати через камери відеоспостереження. Їх планують встановити в місцях масового скупчення людей, зокрема у торгових центрах.