Оптимізація ФАПів у 2022 році. Закрити фельдшерсько-акушерські пункти можуть через те, що громади досі не домовились із керівниками медичних закладів про гроші на їхнє утримання. Так сталося і в Олицькій громаді, де уже за кілька місяців можуть закрити одразу 6 ФАПів.

ФАП у селі Жорнище обслуговує понад півтори тисячі людей. Та медпункту бути тут ще недовго – місцеві кажуть, що його планують закрити у лютому. Спершу скоротили посаду санітарки, два місяці тому – фельдшера, нині тут лише медсестра.

Мешканці села обурені, мовляв, закривають та оптимізовують усе.

ФАП є частиною Ківерцівського центру первинної медичної допомоги, хоча розташований в Олицькій громаді. Староста Жорнищ певен: річ у фінансах.

Голова громади каже, що така ситуація з ФАПом не лише у Жорнищах, а по всій громаді. Але грошей, за словами керівника, селищна рада перераховує достатньо, тому писатимуть запити, аби дізнатись, де ті зникають і чи потрібно збільшувати фінансування. А подібні розмови у кінці року можна назвати спланованими.

Через те, що керівники Ківерцівської первинки не можуть домовитись із керівництвом громади страждають місцеві, які досі не знають чи працюватиме їхній ФАП після нового року чи вже ні.