Літній туристичний сезон в обласному центрі Волині відкриють триденним арт-променадом «Так звучить Луцьк», під час якого, за задумом організаторів, через музику і театр розповідатимуть про історію та архітектуру міста.

Про «родзинки» цьогорічного заходу у програмі «Ранок LIVE» на 12 каналі 26 травня розповіла організаторка, начальниця управління туризму і промоції міста Катерина Теліпська.

Другий арт-променад «Так звучить Луцьк» відбуватиметься 28-30 травня.

Як повідомила Катерина Теліпська, девіз цього заходу: «Архітектура – це застигла музика, а музика – це невидима архітектура».

За задумом організаторів, місто має стати сценою, а архітектура – декораціями.

Під час заходів звучатиме музика, яка відображатиме чи то епоху появи певної будівлі, чи це буде музика, яка колись звучала у цій будівлі. Як-от «Луцький градуал», який під час цьогорічного арт-променаду прозвучить вперше із XVII століття.

«Луцький градуал» – це велика богослужбова книга, яка була написана спеціально для монастиря домініканів, де сьогодні знаходиться Волинська семінарія. Квартет лучанок буде виконувати цей градуал. Ми залучили луцького композитора Віктора Тиможинського, який зробив адаптацію цього твору, щоб його міг виконати квартет. Адже раніше градуал виконувався чоловічим хором», – розповіла Катерина Теліпська.

Цьогоріч до організації арт-променаду залучили театр-студію «Гармидер», тож про історію Луцька розповідатимуть ще й театралізовано.

Катерина Теліпська детально розповіла, які заходи відбуватимуться кожного дня.

1-й день, 28 травня

Початок – о 21-й годині. Місце проведення – монастир єзуїтів (вул. Кафедральна, 6).

Вперше у Луцьку повною мірою буде звучати реквієм італійського композитора Луїджі Керубіні. Виконуватимуть його камерний оркестр «Кантабіле» під керівництвом Товія Рівця і архієрейський хор «Оранта». Реквієм Луїджі Керубіні завжди виконували на честь визначних людей, яких уже немає.

2-й день, 29 травня

Початок – о 18-й годині. Місце проведення – село Прилуцьке Луцької міської територіальної громади.

У Прилуцькому є залишки маєтку польської письменниці-акторки Габріелі Запольської.

«Там буде багато театру від «Гармидера». Ми там будемо бачити Габріелю Запольську, відтворену за допомогою акторської гри. Презентуємо відеоролик про цю особистість», – обіцяє Катерина Теліпська.

Також тут звучатимуть пісні на слова Лесі Українки у виконанні співачки Тетяни Ціхоцької та твори першої в Україні жінки-композиторки Стефанії Туркевич у виконанні квартету «Інфініті» Волинського коледжу культури і мистецтв імені Стравінського.

3-й день, 30 травня

Початок – о 18-й годині. Місце проведення – Луцька тюрма (вул. Кафедральна, 16), берег річки Стир (вул. Драгоманова, 41), Домініканський монастир (вул. Драгоманова, 26), башта князів Чорторийських (вхід з вулиці Драгоманова, 27а), площа перед Луцьким замком (вул. Кафедральна, 1А).

На першій локації розповідатимуть про той період, коли у цій будівлі була Луцька тюрма, зокрема про розстріл у Луцькій тюрмі. Тут буде звучати духовна музика.

Організатори наголошують, що третього дня кожна локація не буде звучати одночасно. Охочим долучитися потрібно прийти на першу локацію і далі мандрувати з усіма учасниками.