Мода на носіння коротких штанів не  зникає навіть взимку. Луцька молодь вважає, що це стильно навіть у холодну пору року. І те, що голі щиколотки інколи мають фіолетовий або синій колір,  – також вважається нормальним.  Проте наслідування саме таким трендам є небезпечним для здоров’я та може мати серйозні наслідки.

Про це у коментарі розповіла сімейна лікарка Луцького центру первинної медичної допомоги №1 Оксана Коноваленко, – пише ІА «Конкурент».

З її слів, перехолодження веде до запальних процесів дрібних суглобів, артерій, артеріол, капілярів.  Також воно сприяє тому, що понижується загальний імунітет. Як наслідок – атакують різноманітні інфекції.

«Ми маємо покоління, яке ходить у теплих шапках, але з голими ногами. І про це молодь не задумується. На зупинках стоять хлопці і дівчата у кросівках: ноги голі, сині, але на голові тепла шапка. Для чого ж тоді та шапка на голові? Є така приказка: «Тримай голову в холоді, а ноги – в теплі».  Люди ж недаремно так говорили. Коли ноги замерзають, стає банально холодно для всього тіла, ми одразу починаємо хворіти», – зауважує Оксана Коноваленко.

Лікарка додає, що захворювання від переохолодження ніг  дуже важко лікуються і мають серйозні наслідки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Wi-Fi і здорове харчування: українських школярів чекають зміни