Хірург з Волині Ростислав Валіхновський пояснив, чим можуть бути небезпечні  ін’єкції краси.

Про це йшлося у “Сніданку з 1+1”.

“У Великобританії влада ініціювала кампанію боротьби з невдалими косметичними процедурами та ін’єкціями краси. В Англії тратять колосальні кошти на виправлення таких дефектів. Взагалі і в Україні є таке явище – “медичний туризм”. Приїжджають люди, які зробили невдалі процедури закордоном. Зазвичай це Іспанія, Туреччина, Бельгія”, – розповів Валіхновський.

За його словами, 95% ускладень виникають через помилку спеціалітістів, які проводять процедуру, ще 5% – через погану якісь матеріалу.

Існує три групи філлерів – препаратів, що використовуються в якості наповнювача для корекції косметичних недоліків. Серед них: природні, напівсинтетичні та синтетичні. У природних філлерах, до яких належить і гіалуронова кислота, рівень ускладнень становить 1-3%. А в синтетичних – до 50%.

Є різні види ускладнень. Синець, набряк, оніміння проходять протягом тижня. А є ускладнення, які проявляються значно пізніше – від 3 до 12 місяців. Іноді через наявність філлера погіршується кровотік у певній ділянці тіла. Може виникати некроз.

Також варто пам’ятати, що імунна система людини сприймає філлери як стороннє тіло і часто намагається з ним боротися, виникають запальні процеси.

“Дуже часто ми помічаємо рекламу клінік або салонів від відомих блогерів, але пацієнти майже нічого не знають про ускладнення таких втручань або ін’єкцій. Окрім того, часто-густо салони чи клініки не мають медичних ліцензій, косметологи не мають відповідної освіти й досвіду та користуються “сірими” препаратими”, – зазначив хірург.

Він також підготував поради, яких варто дотримуватися під час вибору салону чи клініки тим, хто наважиться на ін’єкції:

  • перевірте наявність сертифікату та ліцензії фахівця;
  • перегляньте документи, які свідчать про сертифікацію препарату;
  • лізензія клініки, перевірте чи відповідає вона Законодавству України;
  • зверніть увагу на наявність відділення невідкладної допомоги. При введені таких препаратів, можуть виникати невідкладні стани.