В Нью-Йорку в Соборі Іоана Богослова благословили велосипедистів для заїзду по місту. Така церемонія вже стала традицією до марафону Файв Боро Байк Тур, який вперше стартував у 1999 році. З того часу щорічно в першу неділю травня відбувається церемонія освячення транспорту в англійканському, кафедральному соборі, який розташований у верхній частині Манхеттена. Витоки такої незвичної традиції сягають ще античних часів, коли в храмах освячували колісниці. Після окроплення святою водою дійство закінчується хвилиною мовчання в пам’ять про трагічно загиблих велосипедистів. Церемонія популярна не тільки поміж професійних велогонщиків, працівників кур’єрських служб, а й серед звичайних любителів велосипедних прогулянок. Цьогоріч у соборі зібрались близько тридцяти тисяч людей зі своїми двоколісними друзями.

У Вашингтоні на честь свята Сінко де Майя – перемоги мексиканської армії над французькою – влаштували перегони собак породи чихуа-хуа. Сто двадцять вісім карликових псів змагались у швидкості в американській столиці. Собаки мексиканської породи стали новим атрибутом святкування такого важливого дня для латино-американської спільноти. Організатори кажуть, що не очікували такої уваги людей до марафону. Гроші зібрані на забігу чотирилапих віддадуть організаціям які опікуються безпритульними собаками. Деякі власники привели позмагатись своїх улюбленців які мають фізичні відхилення для того щоб звернути увагу людей на хворих собак.

У Білорусі відбувся четвертий щорічний забіг з перешкодами “Бізон Рейс”. Учасникам змагань треба було за мінімальний час подолати трасу з різними штучними і природними перешкодами. У змаганнях взяли участь понад шістсот спортсменів зі ста п’ятдесяти країн світу. Однак окрім професіоналів у події можуть брати участь і просто любителі побігати. Для цього організатори створили спеціальну трасу, де можна оминати перешкоди та навіть допомагати іншим учасникам їх подолати. Цей екстримальний забіг є відбірковим стартом до Чемпіонату Європи з перегонів з перешкодами, який розпочнеться двадцять дев’ятого червня у Данії.

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.