Німеччина вперше виплатить компенсацію алжирським євреям, які постраждали від злочинів часів Гітлера. Уряд держави підписав документ про визнання понад двадцяти п’яти тисяч осіб такими, які пережили Голокост. Рішення стосується євреїв, які проживали на території Алжиру в період з липня 1940-го по листопад 1942 року. На той час ця північно-африканська країна була французькою колонією. Кожному репресованому Берлін виплатить близько двох з половиною тисяч євро. Цей крок у міжнародній організації “Конференція з питань єврейських матеріальних претензій до Німеччини” назвали “довго очікуваним визнанням” страждань та поневірянь алжирських євреїв, які пережили, в тому числі, й “антиєврейські заходи союзників нацистів”.

Президент ЄС Жан-Клод Юнкер наприкінці лютого відвідає столиці країн Західних Балкан, щоб підтримати кандидатів на вступ до Європейського союзу. Як повідомляє видання EUobserver, робочий візит Юнкера триватиме чотири дні. Єврокомісія представила документ про готовність прийняти Сербію та Чорногорію в ЄС у 2025 році. Балканські держави сподіваються на позитивне рішення. В останні роки процес набуття членства загальмував через кризу в Єврозоні 2009-2013 років.

Королева Великої Британії Єлизавета II святкує сапфіровий ювілей. З дня її коронації минуло 65 років. Про це повідомляє Facebook-сторінка вінценосної родини.
З нагоди ювілею Букінгемський палац оприлюднив фото королеви, де вона була одягнена в ювелірні прикраси із сапфіру, подаровані їй батьком як весільний подарунок у 1947 році.
Нагадаємо, у листопаді минулого року королева Єлизавета і її чоловік принца Філіп відсвяткували 70-річчя весілля. Цей королівський шлюб найдовший в історії.

Північна Корея отримала обладнання і технологію для програми з розробки балістичних ракет через своє посольство в Берліні. Про це розповів голова Федерального відомства з охорони Конституції Німеччини Ганс-Георг Маасен. Він зазначив, що ядерні ракети подвійного призначення можуть бути використані для цивільних та військових цілей. Журналісти NDR дізнались, що контррозвідка отримала інформацію про закупівлю Північною Кореєю  в 2016 і 2017 роках німецьких складових та запитали про це держслужбовця. Масен відповів, їх для реалізації ракетної програм Пхеньяна придбані через інші ринки, або, через тіньові фірми, які придбали їх у ФРН легально.