У Бельгії сьогодні відбудеться судове засідання у справі Салаха Абдеслама – єдиного підозрюваного, який вижив після терактів у Парижі в 2015 році. Суд  Брюсселю розгляне не лише участь нападника у вчиненні терактів у Франції, але й стрілянину між терористом та правоохоронцями під час спецоперації із затриманням. Спецслужби заарештували Абдеслама в Брюсселі через чотири місяці після терактів. Досі нападник перебував під вартою. Після судового засідання злочинець повернеться до французької в’язниці. Перед судом, крім Абдеслама, постане і його приятель, який намагався вбити поліцейських під час затримання. Якщо їх визнають винними, то чоловікам загрожує до 40 років позбавлення волі. Прокурори говорять, що суд над Абдесламом у Франції відбудеться не раніше ніж у 2020 році.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв оголосив дострокові вибори лідера країни. Волевиявлення відбудеться 11 квітня. Причину свого рішенні Алієв не назває. Нового президента держави мали б обрати на чергових виборах в середині жовтня. 56-річний Алієв вперше став президентом Азербайджану у 2003-му році. Згодом у 2009 році він змінив Конституцію країни,  аби самому контролювати термін і кількість президентських виборів. А минулого тижня виконавчий секретар правлячої партії Новий Азербайджан заявив, що кандидатом у президенти від політсили висунуть саме Ільхама Алієва.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган відхилив пропозиції про партнерство з ЄС, наполягаючи на повному членстві в блоці. Про це він заявив в інтерв’ю італійському виданні La Stampa напередодні візиту до Риму. Він зазначив, що ЄС блокує процес вступу, а потім звинувачує Туреччину у відсутності прогресу. Раніше президент Франції, Емануель Макрон зазначав, що нинішні події не дозволяють знайти з урядом Ердогана компроміс, який сприяв би вступу Туреччини до ЄС. Офіційний Брюссель заявляє, що Анкара не виконує всіх частин домовленостей – потік мігрантів до країн Євроспільноти в обмін на 3 мільярди євро фінансової допомоги не припиняється.

Сербія і Чорногорія мають всі шанси, аби вступити в ЄС в 2025 році.
Про це йдться у новому стратегічному документі Єврокомісії щодо балканських країн. Представлять його у Брюсселі 6 лютого, повідомляє видання Die Welt. На думку ЄС, зараз для країн Західних Балкан відкривається “історичне вікно можливостей”, а їхнє майбутнє пов’язують з членством в Європейському союзі. Проте в Брюсселі наголошують, що для вступу необхідне проведення багатьох реформ. Зокрема, Єврокомісія закликає до “всеосяжної, юридично обов’язкової угоди між Сербією та Косово”. Крім того, Брюссель закликає країни “створити національні координаційні центри для контролю на кордоні” до кінця 2020 року. Раніше про те, що Сербія та Чорногорія будуть наступними, хто приєднається в ЄС до 2025 року заявляв Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ганн.