Через Волинський пост “Ягодин” чоловік хотів незаконно ввезти товару на 1,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє прес-служба Волинської митниці ДФС.

Водій-далекобійник, мешканець Львівщини, намагався ввезти на митну територію України понад 15 тисяч одиниць товару без сплати митних платежів. Його протиправний намір виявили на митному посту Ягодин у ході повного огляду вмісту бортового причепа із вивантаженням, перерахунком та розкриттям пакувальних місць.

Встановлено, що чоловік здійснював через Україну транзитний рейс  до Молдови. Відповідно до товаросупровідних документів, він мав доставити до Тирасполя майже 16 тонн вантажу відправника зі Сполучених Штатів Америки. Цей товар включав чохли для телефонів, засоби жіночої гігієни, дитячі ігри, вживані бейсбольні біти і мав би міститися на 51 місці-піддоні.

Натомість, крім заявлених у документах пакувальних місць, у бортовому причепі митники виявили понад 3 тисячі «зайвих» картонних коробок, у яких містилися незадекларовані 13114 чохлів для мобільних телефонів та 1230 упаковок сонцезахисних косметичних рідин в асортименті. Крім того, цінники на бейсбольних битах та їх новенький зовнішній вигляд заперечив відомості про попередній вжиток.

Відтак, «зайвий» та недостовірно задекларований товар тимчасово вилучили на склад митниці як такий, що підлягає конфіскації за рішенням суду. Його вартість – майже 1,5 млн грн.

Крім втрати товару, за ст. 483 Митного Кодексу України, водію за подання недостовірних відомостей про вилучений товар доведеться сплатити штраф у повному розмірі його вартості.