На Волині спостерігається зниження захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

За останній тиждень кількість хворих на ГРВІ та грип зменшилась на 8 %, зареєстровано 5524 випадки проти 5980 попереднього тижня. Інтенсивний показник захворюваності нижчий епідемічного порогу на 16 %.

Проте фіксується перевищення епідемічних порогів на окремих територіях: у Шацькому районі (на 49 %), Ковельському районі (на 24 %), Рожищенському районі (на 12 %) та незначні перевищення (на 3-5 %) у Камінь-Каширському та Любомльському районах. Найнижчі показники захворюваності у Ківерцівському, Турійському районах та місті Нововолинську.

67 % хворих – це діти до 17 років (3698 осіб).  Найбільше уражена група – школярі (66 % від захворілих дітей). В окремих навчально-виховних закладах у зв’язку з відсутністю через ГРВІ та грип понад 20 % учнів лікарі-епідеміологи надали рекомендації щодо тимчасового призупинення навчально-виховного процесу. На сьогодні припинено навчання в 2 загальноосвітніх школах області (по одній в Шацькому та Камінь-Каширському районах).

Кількість госпіталізованих знаходиться на рівні попереднього тижня і становить 85 осіб. Відсоток госпіталізації невисокий – 1,5 % від усіх захворілих, найбільша кількість у віковій

групі 0-4 роки – 38 дітей (45 % від усіх, хто звернувся за медичною допомогою).

В нинішньому епідемічному сезоні фахівці вірусологічної лабораторії визначили віруси грипу типу А (Н3), що доводить вплив саме цього підтипу на сезон 2018 – 2019 років.

З 1 жовтня 2018 року проти грипу на Волині вакцинувалися 1428 осіб, в т. ч. 229 дітей до 17 років (16 % від загальної кількості).