На Волині визначено заклади охорони здоров’я для госпіталізації осіб з підозрою гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Про це  проінформував заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Валентин Вітер.

Такими закладами є обласна інфекційна лікарня та перинатальний центр для вагітних жінок та породіль. У визначених закладах наявні противірусні препарати таміфлю та антибіотики.

Також створено дві бригади екстреної медичної допомоги для перевезення таких хворих, які укомплектовані необхідними засобами індивідуального захисту.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Кількість інфікованих коронавірусом у світі зросла до понад 80 000

Розроблено алгоритми дій при виявлені особи, яка відповідає визначенню 2019-пСоV та рекомендації для населення.

Валентин Вітер також розповів, що в області є засоби індивідуального захисту, необхідні для роботи з пацієнтами з підозрою на коронавірус. Йдеться про одноразові ізоляційні халати (35), респіратори класу захисту FFP2 і вище (200), захисні окуляри та щитки (45), рукавички медичні нітрилові (7 тис.) та маски медичні (97 тис.)

13 лютого підписано розпорядження голови ОДА №68 Про Тимчасову обласну протиепідемічну комісію.

Депутат облради Володимир Дибель, який очолює Любомльське ТМО рекомендував профільному управлінню ОДА звернути більше уваги на ситуацію в прикордонних районах. Він застерігає, що, оскільки коронавірус досяг Європи, потрібно належним чином забезпечити всіма засобами захисту прикордонні та митні служби, а також розробити для них чіткий алгоритм дій при виявленні хворих з подозрою на коронавірус.