Сергій хворіє цукровим діабетом вже 30 років. Чоловік розповідає, що в середньому на місяць йому потрібно 4-5 шприц-ручок інсуліну короткої дії і стільки ж подовженої, аби тримати цукор у нормі. А так, як цей препарат не з дешевих, то ним забезпечує хворих держава. Проте вже три дні аптеки не відпускають ліки, аргументуючи це тим, що держава не оплатила їх. Сергій каже, що така ситуація трапляється вже не вперше і наслідки –  невтішні.

Спеціалісти стверджують, що для людей, у яких друга група діабету, це не зовсім страшно, вони без інсуліну зможуть протянути довше, а от для першої групи це вкрай небезпечно.

Голова спілки діабетиків Микола Ткачук каже: для Волині потрібно сім з половиною мільйонів гривень, аби забезпечити людей інсуліном. Обласна рада виділила лише мільйон. Лише на Луцьк потрібно чотири мільйони. З них виділили лише 800 тисяч.

В управлінні охорони здоров’я запевняють – панікувати не треба, кошти знайшли і зовсім скоро люди зможуть отримати свої ліки.

Головний лікар області прогнозує, що надалі проблем із інсуліном бути не повинно.  Адже наступного року вартість цього гормону будуть відшкодовувати за програмою “Доступні ліки”.