Крашанки, мальованки, дряпанки, крапанки, писанки, бісерівки і навіть вишиванки – усе це способи прикрасити великоднє яйце. Писанка – один з головних атрибутів Великодня, символ відродження життя. Усе більше охочих створити свій власний великодній оберіг.

Для вас журналісти 12 каналу підготували невеличкий майстер-клас з писанкарства.

Цибулиння, ягоди чорниці, виноград та кропива – без цього писанки не зробиш – ділиться майстриня з Прилуцького Катерина Кримковська. Жінка вже більше десяти років вивчає традиції писанкарства і використовує в роботі лише природні барвники. Які сама ж і готує.

Для отримання насиченого кольору у писанкарки власний секрет – алюмокалієві квасці. Мінерал також природного походження. Купити його можна в аптеці.

Якщо ви просто запарите кропиву, яйце не пофарбується, буде такий зовсім легесенький відтінок, а саме алюмокалієві квасці вступають в реакцію з відваром і утворюють гарний насичений колір”, – розповідає майстриня.

Та головне – макет майбутньої писанки. Майстриня розписує страусині, гусячі, качині та курячі яйця. Їх попередньо видувають. Далі в хід ідуть віск і творчість.

Віск обов’язково має бути постійно гарячим. А використання барв – від найсвітлішої – до темної.

Майстриня каже, писанку можна створити і за кілька годин, і за кілька днів. Все залежить від складності розпису. Однак щось просте спробувати вдома може кожен. Для цього знадобиться лише віск, писачок та барвники для тканини. Ну і, звісно, натхнення і фантазія.