Два дні в Луцьку тривало виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему: «Про функціонування закладів культури в умовах децентралізації».

У п’ятницю делегація Комітету у супроводі заступника міського голови Ірини Чебелюк та директора департаменту культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів завітала до Луцького замку та Художнього музею, ознайомившись із роботою Державного історико-культурного заповідника в м. Луцьку. Про це повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.

Зокрема, у Замку Любарта гості оглянули пам’ятку архітектури та містобудування Церкву Івана Богослова ХІІ ст., музей дзвонів, а також піднялись на самісіньку верхівку В’їзної вежі. Особливо присутніх вразив Художній музей та його безцінна колекція, серед якої – виставковий проєкт Олександра Дишка «Луцьк 1429. Остання столиця». Обговорено було і вагомі здобутки колективу цього музею та необхідність позитивних реформ в царині музейництва: закон про меценатство, дотаційну підтримку держави, фінансування статутного завдання по закупівлі творів мистецтва, статус музейних працівників.

Окрім того, делегація вирушила до Літературно-меморіального музею Лесі Українки у селі Колодяжне. Його завідувачка Ольга Бойко провела екскурсію по експозиції, що розкриває життєвий і творчий шлях поетеси. Вона складається з двох частин – меморіальної і літературної, та розміщена у трьох приміщеннях. Літературна – в окремому приміщенні, побудованому у 1980 році.

Потому, за участі делегації Комітету, відбулась конференція, під час якої присутні обговорили відзначення 150-річчя Лесі Українки, досвід культурної діяльності, пов’язаної із поетесою, стан і перспективи розвитку бібліотек у громадах, а також про реформування бібліотечної галузі.

«Справді, для нас важливо повертати в сучасний медійний простір тих, кого вважаємо українським іконостасом. Леся Українка — сучасна, сильна, високоосвічена жінка, яка змінювала добу, в яку жила. Вона повинна повернутись у кожне помешкання. Сьогодні це можливо здійснити за допомогою мережі, науково-пізнавальних фільмів на YouTube, серіалів. Леся Українка не повинна залишитись лише сторінкою у шкільній програмі. Ми знаємо, якою вона була, на що впливала та як творила тоді ту українську ідентичність, яку сьогодні ми так старанно намагаємося відшукати та оновити», – розповіла заступник міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк.