3 грудня Україна разом із світовою спільнотою відзначає всесвітній День людей з інвалідністю. Чи не найбільшою проблемою нині є непристосованість міст для таких людей. Навіть за словами міністра соціальної політики Андрія Реви, понад 90% будівель в Україні – незручні для інвалідних візків. Луцьк –  не виняток. Та і це не єдина проблема. Наприклад, люди з порушеннями зору нарікають на громадський транспорт – зупинки не озвучують.

Крім цього, у місті мало світлофорів, оснащених звуковим сигналом. Дуже мало громадських будівель мають пандуси, а житлові будинки – тим більше. У департаменті ЖКГ запевняють – роблять все можливе, аби враховувати потреби людей з інвалідністю. Нещодавно вперше під час ремонту тротуару на вулиці Липинського поклали тактильну плитку для незрячих.

Під час нещодавнього ремонту біля дитячого садка номер 10 на вулиці Соборності спуски з тротуарів таки зробили. Проте, вони все одно завдають незручностей для людей на візках.

Третє грудня – це чергова можливість ще раз привернути увагу до потреб таких людей та закликати владу сприяти тому, аби місто ставало доступнішим для них. Але робити це потрібно не тільки в честь цього дня, а протягом цілого року.