Вперше за історію незалежної України день прикордонника відсвяткували 30-го квітня. Відповідний указ підписав президент. Мотивував це тим, що сто років тому в часи УНР сформували перший прикордонний загін. У Луцьку урочистості відбулись на три дні пізніше. Близько сотні охоронців кордону з різних куточків Волині зібрались на плацу Луцького прикордонного загону.
Особливо вшановували тих, хто перебував у зоні проведення АТО. Серед таких – Олександр Ничипорук, який сьогодні ж отримав відзнаку. Він працював медиком неподалік Донецька. На святі були присутні і ветерани своєї справи. Серед них – Аркадій Яворський – який відпрацював 47 років і фактично створив Луцький прикордонний загін.
Урочисте свято тривало близько години. Незважаючи на палюче сонце, прикордонники мужньо відстояли на спеці, а у перервах між вітальними промовами їх розважав військовий оркестр. Також чимало прикордонників отримали нагороди та премії. Після урочистостей більшість з них поїхали на службу, оскільки, як кажуть самі, на такій роботі вихідних не буває.