22 січня в Україні відзначають День Соборності України. 101 рік тому, у 1919 році, на Софіївській площі у Києві проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Офіційно відзначати День Соборності в Україні почали з 1999-го року після Указу Президента Леоніда Кучми. 

Згідно із Конституцією, Україна є суверенною, незалежною, унітарною, демократичною державою. Іншими словами, Україна має право вирішувати усі національні питання самостійно – без стороннього втручання.

Опираючись саме на поняття суверенності, незалежності та унітарності, і має здійснюватися державна влада в Україні.

Унітарність держави передбачає, що її кордони не можуть збільшитись. Цим країна декларує, що вона не є агресором і не буде нападати на сусідів. Також це поняття унеможливлює надання будь-яких спеціальних статусів окремим округам, районам, іншим територіям. Антонім до унітарної держави – федерація.

Політологи кажуть: День Соборності для українців – символічне свято. В силу історичних обставин наші землі були розділені між державами-агресорами і відповідно народ теж. Вперше за багато років українців об’єднав саме Акт Злуки між УНР та ЗУНР 1919 року.

Проте саме зараз, у період чергової російської агресії, варто згадати, за що колись боролися наші діди і прадіди.