21 рік поспіль 9 листопада мільйони українців у різних куточках світу беруть ручки в руки, аби написати трохи більше сотні слів. У День української писемності та мови українці з усього світу приєднуються до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Щоправда ,не для виставлення оцінок, а задля спонукання до вивчення української мови та вдосконалення її.

Цьогоріч текст диктанту написав і прочитав письменник Юрій Андрухович.

Традиційно всіх слухачів та глядачів платформ, де транслювали диктант, спершу ознайомили з правилами проведення акції єднання. До слова, тема диктанту від Андруховича – природа і соціальна дистанція.

Більшість тих, хто цьогоріч взяв участь у радіодиктанті національної єдності, не дав ради за темпом Юрія Андруховича. А тому і слова пропускали, і речення не дописували.

Текст диктанту опублікують на сайті “Українського радіо” 11 листопада об 11:00. Усі, хто хоче відправити свою роботу на перевірку, має на це лишень добу. Паперовий лист треба надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Онлайн свою роботу можна відправити на скриньку українського радіо. Треба сказати, що текст мусить бути написаним від руки, прийматимуть і диктант, написаний шрифтом Брайля.