27 січня уся світова спільнота вшановувала пам’ять жертв Голокосту. День трауру приурочили саме до 27-го січня, оскільки в цей день у 1945 році визволили в’язнів концтабору Аушвіц поблизу Освенцима.

За основною версією, під час Голокосту загинуло близько шести мільйонів євреїв. Лише на Волині історики кажуть про близько сто сорок тисяч жертв. Загалом на території регіону євреї проживали здавна. Проте, після захоплення Польщі нацистськими військами 1939-тому році, сюди переїхали ще близько 30-ти тисяч. Тоді вони переїжджали до Західної України зі сподіванням, що там зможуть вберегтись від нацистського режиму. Проте, вже у 41-му році, коли нацисти увійшли в Україну, у червні й липні прокотилась перша хвиля розстрілів.

«Найбільші такі місця, де були знищені, це – Луцьк, де селище Вересневе. Дуже багато знищено було євреїв у Любомльському, Камінь-Каширському районах. А взагалі, то багато євреїв було знищено і у таких невеличких містах, як Колки, Олика» – Микола Кучерепа, професор кафедри нової та новітньої історії України СНУ ім. Лесі Українки.

До цього часу в багатьох країнах Європи встановлюють прізвища жертв Голокосту. Частину із них записують у книгу Скорботи України. А глобальним розшуком як жертв, так і тих, хто у ті часи рятував єврейське населення, займається ізраїльський національний меморіал Яд Вашем.