Ці хлопці вже більше двох місяців забезпечують громадський порядок у найнебезпечніших районах міст. Вони – нацгвардійці.

Раніше солдатів цього військового формування також можна було побачити на вулицях. Вони патрулювали разом з поліцейськими. З першого ж серпня 2019-го почали робити це самостійно.
Для того, щоб дізнатись більше про роботу нацгвардійців. Ми провели з ними день.
16:00 – усі збираються у військовій частині: одягають форму, отримують усе необхідне спорядження для патрулювання.

Ще один, обов’язковий елемент – аптечка.

Коли вже є усе необхідне, – солдати збираються на інструктаж. Поки, інструкторів ще немає, ми зазирнули як готується до патрулювання ще один важливий учасник – собака Шейк. Тренується на гвардійцеві.

На службі він вже три роки. То ж досвіду має чимало.

Кінолог додає, що працювати з собакою набагато легше.

Під час інструктажу солдатам розповідають про ситуацію в місті, розподіляють по маршрутах, наголошують на що варто звертати увагу в першу чергу. Цього разу,  патрулюватимуть три маршрути: проспекти Волі та Соборності, й Центральний парк.

Після теорії – практика. Хлопці відпрацьовують одягання наручників, обшук затриманих і надання першої медичної допомоги.

Патрулі нацгвардійців – піші, один – автомобілем по всьому місту.

19:00 – гвардійці заступають на чергування. Разом з ними ми патрулюємо Центральний парк Луцька.

Найчастіше, кажуть хлопці, фіксують людей, які розпивають алкоголь, курять в публічних місцях. Тут є два варіанти: попередження, або затримання. При другому, викликають на місце слідчо-оперативну групу. Вадим Головнчик розповідає, що затримували вже при різних обставинах.

Передбачити усе, кажуть, неможливо. Тому треба бути готовими до будь-чого.

Гвардійські патрулі залучають у ті райони, де обстановка більш напружена. Їхні права широкі: від перевірки документів і поверхневого огляду до вимог залишити певне місце, блокування особи чи транспорту тощо.  Щодня українські міста патрулюють близько гвардійців.

З першого серпня цього року не тільки поліцейські, а й нацгвардійці забезпечують громадський порядок на вулицях населених пунктів. Вони це роблять під час самостійних піших патрулів, також є і автомобільний. З’явились солдати і на вулицях Луцька. Які права вони мають і як працюють, – розповість Марія Вавринюк.