15 березня світова спільнота відзначає День захисту прав споживачів. Цього дня 1961 року американський президент Джон Кеннеді вперше в історії заговорив про ці права. В Україні зі становленням незалежності теж намагалися захистити покупців та клієнтів.

 

Щоправда,  останнім часом дбали більше про бізнес. Надали право змінити бракований товар фактично на такий же, а не зобов’язали просто повернути гроші. Контролюючим органам лише цього року дозволили планові перевірки. Щодо позапланових, то профільному управлінню треба їх погоджувати перевірки вже не два місяці, а всього два тижні.

 

Дозвіл треба брати саме в столиці, попри те, що на Волині є відділення Регуляторної служби. Це, за словами представників контролюючих органів, ще більше затягує процедуру. За два тижні увесь прострочений чи неякісний товар давно вже приберуть з полиць. Саме тому споживачам радять все ж спочатку скаржитися письмово саме керівництву торговельних закладів. Скарга та відповідь не будуть зайвими підтверджуючими документами.
Торік працівники обласного управління захисту споживачів перевірили 125 підприємств та закладів торгівлі. В майже половині з них виявили порушення. За скаргами споживачів людям повернули понад 160 тисяч гривень.