Російський олігарх Олег Дерипаска готовий піти у відставку та відмовитися від частини своїх акцій. Все – задля послабшення  санкцій до “Русалу”-– корпорації, яка є другим за обсягами виробником алюмінію у світі. Про це йдеться в заяві компанії Ен Плюс. Ця структура володіє сорока вісьмома відсотками акцій.
Напередодні Міністерство фінансів Сполучених Штатів заявило, що обмеження, накладені у США на «Русал», можуть бути зняті, якщо компанія продемонструє зміну обставин, які призвели до їх запровадження. Формально передбачалося, що власник 51% акцій Олег Дерипаска втратить контроль над компанією. Також американський Мінфін продовжив ДО 23 ЖОВТНЯ термін, впродовж якого інвестори з США повинні розірвати бізнес-зв’язки з Русалом. Раніше йшлося про п’яте червня. За словами відомства, такі дії спрямовані  на пом’якшення негативних наслідків для сторін, яких торкнулося внесення до санкційного списку Олега Дерипаски.

 

Однак офіційний представник міністерства заявив, що зміна керівника та зменшення впливу Дерипаски на “Русал” не гарантує послабшення санкцій. У свою чергу, джерела, близькі до компанії, повідомили Ройтерс, що у російській компанії переглянуть склад правління – в надії переконати Сполучені Штати  хоча б послабити санкції. Зараз відбувається повна ізоляція компанії від американської фінансової системи, у зв’язку з чим “Русал” оголосив про можливість технічного дефолту. Адже після оголошення санкцій вартість його акції на фондовому ринку впали вдвічі.