Держава не поспішає повертати гроші комунальним підприємствам за субсидії. Мовляв, ви там із боргами спершу розберіться. За словами голови облдержадміністрації, в Кабміні кажуть, що поки є заборгованість від населення, ситуація не критична.

Володимир Гунчик, голова Волинської ОДА: «У вас є резерв. І дуже важко мотивувати сьогодні представникам міністерств і відомств про те, що в нас критична ситуація і нам потрібно в терміновому порядку приймати відповідні інші рішення»

Для того, щоб продемонструвати уряду, що на Волині все ж займаються стягненням заборгованості, буде створено електронний реєстр боржників. У ньому усіх розділять на кілька категорій: безнадійні, тобто ті, які дійсно не можуть розраховуватись, хоча й здійснили реструктуризацію, – і просто злісні, хоча й платоспроможні.

Торік виконавча служба стягнула понад три мільйони гривень комунальних заборгованостей. Ще вісім мільйонів – реструктуризовані. Ці гроші стягуються бухгалтеріями автоматично. Ще у цьому підрозділі юстиції лежить справ на 13 мільйонів гривень. Загалом волиняни заборгували за комунальні послуги півмільярда гривень. Стільки ж держава винна комунальним підприємствам області за субсидії.