В Україні набув чинності Закон про приватизацію держмайна.
Він регулює спрощену класифікацію об’єктів, передбачає прискорення процесу продажу державного майна, а прозорість процедури продажу. Закон запроваджує два способи реалізації.
Електронні аукціони на “ProZorro. Продажі”- для малих об’єктів. Зафіксована можливість застосувати класичний і голландський аукціони- тобто на зниження ціни. і викуп. Якщо на момент прийняття закону майно вже перебувало в оренді, то винаймачі мають переважне право на придбання майна. Важливою новацією є приватизація за англійським правом. Тобто до 1 січня 2021 року покупці об’єктів приватизації мають право вимагати укласти всі правові угоди в рамках права Англії і Уельсу. Також встановлюється 11 місяців підготовки для великої приватизації і 5 місяців – для малої.
Якщо вартість активів підприємства за останній рік перевищила 250 мільйонів гривень, то такий об’єкт буде продаватися із залученням радника. Ініціювати приватизацію об’єктів зможуть як уповноважені органи управління, так і покупці. Придбати об’єкти державної власності не зможуть юридичні особи-резиденти країни-агресора.
Наразі Фонд державного майна вже затвердив перелік підприємств, що підлягають приватизації цього року. До списку увійшли близько ста об’єктів. Всього фонд планує отримати від приватизації близько двадцяти трьох мільярдів гривень.