В Україні розробляють Національний план управління відходами. До цього на регіональному рівні долучиться і Волинь. Усі пропозиції збиратимуть до 20 лютого. Опрацьовуватимуть до кінця квітня. Згодом – передадуть до Києва. Загалом до 2030 року має бути створена ціла Програма, що передбачає врегулювання на законодавчому рівні та розроблення самого плану та механізму. Йшлося і про створення у столиці спеціального державного органу влади, який керуватиме цим процесом.
Стратегія управління відходами необхідна, допоки бізнес не усвідомить, що на смітті можна заробляти. В Україні нині продукують 360 мільйонів тонн відходів на рік. На Волині – лише три мільйони тонн. З них побутових – лише три відсотки. Саме за них, на думку голови облдержадміністрації, і повинна відповідати влада.

Проблема є нагальною, бо єдиний Ковельський ветсанзавод не працює. Зараз на Волині 42 підприємства продовжують продукувати відходи тваринного походження. Куди вони їх утилізують – влада не знає. Саме для цього і має бути створено єдиний реєстр.