Рецепт смакоти, від якої не погладшаєш, знає лучанка Ірина Туревич. Секрет у тому, що її витвори не їстівні, а естетичні! За допомогою парафіну та речовини під назвою стеарин – жінка створює свічки, які годі відрізнити від солодких страв.

Парафінове диво Ірини Туревич народжується на кухні. За майстерню і виставкову залу власна квартира править жінці третій місяць. Поєднання кольору та аромату тут неймовірне. А починається робота з підготовки необхідного субстрату.

Розтоплену суміш Ірина доводить до консистенції повітряного крему, але перед тим додає ще секретний елемент. Потім у теплу масу вставляє гніт розливає по склянках. Коли перший шар застигає, кладе другий, але інший за кольором.

Натурального вигляду свічкам додають ароматизатори. Подекуди вони штучні, але є й жарчові – на основі какао, цитрусових, кориці. Зверху роботу обов’язково прикрашає зірка. Ідея створення псевдо-десертів, каже жінка, прийшла їй випадково.

Повний цикл виготовлення однієї свічки займає кілька годин. Тому майстриня одразу замішує парафіну мінімум на десять форм. Готову продукцію продає вкрай рідко, більше дарує знайомим.

Усього у доробку лучанки понад три сотні унікальних виробів. Якщо інтерес до такої продукції зростатиме, в планах Ірини Туревич організувати навчальні мастер-класи.