Волинські користувачі Фейсбука зазнали нової хвилі вірусних спам-атак. Серед користувачів мережі з Волині ширяться дописи з повідомленням про те, аби не відкривати файл, який вірус розіслав з їхніх сторінок. Зазвичай, приходять смс із вкладеним файлом із архівним розширенням. У різних повідомленнях цифри в назві файлу можуть змінюватися, але принцип роботи вірусу однаковий.
Якщо відкрити цей файл, розпочинається завантаження програми.

Далі з’являється значок, схожий на YouTube, і зловмисники отримують доступ до даних користувача. Це можуть бути паролі до соцмереж, банківських карток, якщо вони прив’язані до пошти, особисті дані. Найбільшої шкоди, каже керівник однієї з луцьких ай-ті компаній, може завдати зламана поштова скринька.
Якщо ж ваш комп’ютер все-таки заразився цим вірусом − видаліть шкідливу програму з комп’ютера через “Панель керування” та почистіть пристрій за допомогою антивірусу. Далі змініть пароль на Facebook і пошту. Технологи рекомендують встановити так звану двофакторну аутентифікацію. Завдяки їй хакери не зможуть потрапити на вашу сторінку без підтвердження за допомогою SMS.