Реформа децентралізації в дії. У Волинському центрі розвитку місцевого самоврядування підбили підсумки за перше півріччя 2019-го року. Нині Волинь – шоста в загальному рейтингу об’єднаних територіальних громад, – стверджують в Міністерстві регіонального розвитку.

Список створювали за кількома критеріями. Волинь випереджає інші області, перш за все, завдяки кількості громад на території. Їх – 51. Крім того, до вже утворених громад приєднуються сусідні сільради.

Всього у Волинській області має бути 75 ОТГ. Експерти наголошують, добровільне об’єднання – це добре, але це не є основним фактором успіху громад. Головне щоб вони були спроможними. Бо в іншому випадку не зможуть перебрати на себе повноваження райрад та адміністрацій.

Експерти з децентралізації кажуть: громади, які утворились – всі спроможні і раціонально використовують свої фінанси. Цуманська ОТГ порівняно молода. Нині бюджет наповнюють місцеві підприємства: деревообробний комбінат, консервний цех, фермерське господарство. Нині будують ЦНАП з сучасними технологіями.

Невдовзі і в Мар’янівській громаді Горохівського району розподілятимуть фінанси на більшу кількість населених пунктів. Це єдина громада з 51-єї, де ще не було виборів. Вони відбудуться 30-го червня.