Про це слово в Україні заговорили після того, як мер Києва Віталій Кличко не зміг з першого разу його вимовити на міжнародному економічному форумі в Давосі.

Втім, не жартами єдиними. Наприкінці 2019-го онлайн-словник сучасної мови та сленгу Ми Слово назвав діджиталізацію “словом року”. Чому – пояснили.

Термін з великим відривом очолив список найвідвідуваніших слів словника, а кількість його переглядів зросла на 1,5 % у порівнянні з минулим роком.

Діджитализація означає оцифрування. Словник дає таке визначення: зміни в усіх сферах суспільного життя, пов’язанні з використанням цифрових технологій.
Втім, як виявилося, далеко не всі лучани можуть пояснити значення головного слова року.

Та з двадцяти опитаних таки вдалось знайти ту, хто змогла пояснила значення слова року.

Цьогоріч за звання “слова року” боролись “Зе” – скорочення прізвища президента Зеленського, монобільшість, турборежим, розведення, червоні лінії та полонені. Водночас у міжнародній спільноті словом року Оксфордський словник визначив “клаймат імердженсі”, що означає “надзвичайна кліматична ситуація”.

Мислово визначає головне слово року з 2014-го. За цей час це звання отримали “євромайдан”, “кіборги”, “блокада”, “корупція”, “безвіз” та “Томос”.