Діти, які приїхали в Західну Україну із гарячих точок, як ніхто, потребують підтримки і психологічного розвантаження. У сусідньому Вараші, до прикладу, їх завели на екскурсію на Рівненську атомну електростанцію.

Про що діти запитували у працівників підприємства та чи сподобалася зустріч – у сюжеті.

В інформаційному центрі РАЕС атомники поспілкувались із дітьми, які через війну переїхали до Вараша і зараз навчаються в освітніх закладах міста. Їм розповіли про історію будівництва станції, роботу підприємства та його значення для економіки держави. Діти дізнались про затребувані на станції професії та де їх можна опанувати.

«Наш меседж був у тому, щоб вони не губилися, не соромилися, розвивалися і зверталися. Можливо, дійсно ці буремні часи будуть поштовхом у їхньому майбутньому житті», – каже представник РАЕС Андрій Забродоцький.

Ця зустріч стала важливою подією у житті Михайла з Миколаївщини. Завдяки їй, каже хлопець, багато чого зрозумів та усвідомив.

«Можна сказати, що завдяки цьому закладу мене наштовхнули на певні дії, я зрозумів, що потрібно вчитися», – стверджує Михайло.

Під час заходу пролунала повітряна тривога. Усі перейшли до укриття, де продовжили спілкування з генеральним директором станції, головами профспілкової організації та організації молоді. Учні запитували про особисті секрети успіху, книги, які вони читають, їхнє ставлення до спорту, а також які можливості для розвитку творчих та спортивних здібностей існують у Вараші.

«У будь-якій молоді є бажання до чогось долучитися, щось зробити цікаве, бути частиною чогось розвиватися і т. д. Завдяки керівництву станції, профспілці в нас місті на наших об’єктах є багато можливостей», – розповів представник РАЕС Євгеній Бураков.

У місті реалізується багато спортивних та культурних проєктів за підтримки РАЕС, працюють спортивні зали та секції. Кожен може знайти собі заняття до душі. Мешканець Борисполя Тимур планує активно проводити тут час.

«Хочу піти на курси надання домедичної допомоги та займатися легкою атлетикою», – ділиться Тимур.

Цікавою була зустріч і для старшокласниці Марії. Дівчина дізналась багато цікавого про атомну енергетику. Вона приїхали у Вараш до бабусі, каже, задоволена навчанням і тим, що зможе продовжувати заняття спортом.

«Я з дитинства займається таеквондо, член збірної України з цього виду спорту, срібна призерка чемпіонату Європи та переможниця кубку світу», – каже Марія.

Також Марія срібна призерка чемпіонату України з кікбоксингу. Оскільки у Вараші функціонує клуб з кікбоксингу, планує, щоб не втрачати форму, продовжувати заняття.

Під час неформального спілкування молоді люди познайомились одне з одним та обмінялися контактами. На згадку про зустріч отримали іміджеву продукцію та солодощі.