Школу в селі Дубище закривають. Це ухвалили депутати Олицької селищної ради. Діти з 1 вересня мають навчатися у школі села Башлики, яка ще не здана в експлуатацію.

Щоб обговорити ситуацію, біля сільської школи зібралися батьки учнів, які тут навчаються, освітяни та представники влади тергромади, пише Суспільне.

Як розповів місцевий житель Олександр Гламазда, батьки дітей і педагоги не знають, де і як з 1 вересня розпочинатимуть новий навчальний рік.

“Педколективу і всім працівникам видали бумагу, що ви з 23 червня шукайте собі місця, а дітей куди хочете”, – говорить чоловік.

Дубищенська школа є філією Дернівської школи І-ІІІ ступенів, повідомила керівниця відділу Олицької селищної ради Юлія Марчук. Каже: правового статусу школа села Дубище не має. На 2020-2021 навчальний рік навчальному закладу виділили 2 мільйони 400 тисяч гривень.

У школі навчалося 44 учні 1-9 класів, а наступного навчального року мало б бути 45 дітей. Працює в навчальному закладі 11 педагогів та троє технічних працівників.

Освітній заклад у селі Башлики, куди 1 вересня мали б піти учні Дубищенської школи, розташований за чотири кілометри, проте ще не відкрилася через незавершені ремонтні роботи.

Нова триповерхова школа наразі збудована на 80 відсотків, розповів виконроб Владислав Гонтар. Каже: якщо фінансування продовжать, то ремонт можуть завершити восени 2021 року. Наразі виконані всі фасадні роботи та розпочалися внутрішні.

Заступник керівника обласного департаменту інфраструктури Іван Корчук підтвердив, що з 1 вересня школа у Башликах ще не запрацює. З його слів, об’єкт планують здати в експлуатацію в жовтні. Загальна вартість школи – 113 мільйонів 700 тисяч гривень. На завершення будівництва школи у селі Башлики ще необхідно понад 48 мільйонів гривень.