Всі 14 членів Ради Безпеки ООН на екстреному засіданні висловилися проти рішення президента США визнати Єрусалим столицею Ізраїлю.
Традиційні союзники Білого дому в Радбезі, включаючи Британію, Францію, Швецію, Італію та Японію, розкритикували рішення Трампа, наполягаючи на тому, що не варто робити такі кроки до остаточних ізраїльсько-палестинських переговорів.

Посли цих країн заявили, що рішення американського лідера не відповідає раніше прийнятим резолюціям та не несе ніякої користі для перспектив миру в регіоні.
Однак, за словами представника Сполучених Штатів Америки в ООН Ніккі Гейлі, рішення Трампа викликане прагненням до миру, яке більше,  “ніж коли-небудь раніше”.
Також повідомляється, що адміністрація Трампа працює над новою мирною пропозицією для Близького Сходу.

Однак деякі політики все ж підтримали скандальне рішення американського президента. Так лідер Чехії Мілош Земан заявив, що його країна слідом за США може перенести посольство в Ізраїлі до Єрусалиму. Чеський президент вважає, що Трамп прийняв вірне політичне рішення. На його думку, країни Євросоюзу “абсолютно точно” повинні наслідувати приклад США, також перевівши свої посольства в Ізраїлі в Єрусалим.
Палестинці почали масово протестувати. Через зіткнення з поліцією вже відомо про понад 50 постраждалих. Демонстранти палили шини і кидали каміння у військових. У Віфлеємі для розгону натовпу військові застосували водомети і сльозогінний газ. У місті Рамалла, де знаходиться палестинський уряд, закрили школи і магазини, а також оголосили три “дні гніву” через рішення Трампа.
За даними ЗМІ, більшість постраждалих отримали травми від пострілів гумовими кулями і впливу сльозогінного газу, але щонайменше одна людина була поранена з вогнепальної зброї.
7 грудня Армія оборони Ізраїлю зафіксувала два ракетних пуска з смуги Гази в бік Ізраїлю. При цьому обидві ракети розірвалися на території палестинської автономії.