Війна у сатиричних картинках. До Луцька приїхала мандрівна виставка політичних та антивоєнних карикатур. Своє бачення збройного протистояння у шаржах висловили понад 40 авторів з 20 країн світу. Що малювали та які зображання стали марками – у сюжеті.

«Асоль уже не та». Саме таку назву має карикатура одного з одеських художників Віктора Джеваги. Тут зображена дівчина, яка стоїть на березі моря та цілить зі зброї в корабель з червоними вітрилами та ворожим триколором. На її наплічнику – український прапорець. Мовляв, тепер українські жінки вже інші, і не стоять на березі в очікувані, а виборюють своє право на вільний вибір та мирне небо. Цей та ще двісті інших малюнків стали учасниками конкурсу антивоєнних карикатур «Русскій корабль йди на…».

«У Всесвітньому клубі одеситів зібралися одесити, культурна спільнота і кажуть, треба якось допомагати, але більшість сказала, що зараз не до творчості… Хтось сказав: а давайте будемо посміхатися», – розповіла очільниця ГО «Асоціація лідерів туризму Миколаївської області» Тетяна Чичкалюк.

Спершу до ідеї поставилися суперечливо, втім, згодом вирішили, що сатира теж своєрідна зброя. Тож оголосили про конкурс. Зрештою свої роботи надіслали більше сорока авторів з-понад 20 країн світу. Після перегляду карикатур ініціатори конкурсу вирішили, що їх має побачити вся Україна, і почали мандрувати різними містами з виставкою. Гостинно зустріли їх і в Луцьку.

«Ворога можна знищити не тільки зброєю, а висміяти його. Принизити його вчинки», – вважає заслужена працівниця культури України Зоя Навроцька.

Усього в конкурсі беруть участь понад 500 робіт. До Луцька привезли двісті. До слова, деякі зображення стали марками. Це буде лімітована колекція.

До слова, серед карикатур є роботи російських та білоруських авторів. Організатори кажуть, вагалися чи варто їх презентувати. Зрештою вирішили, що світ має бачити і насмішку зі своєї верхівки і самих росіян. Підтримують таке рішення і волиняни.

«Наприклад мені духу більшого піддає. Бо трошки так настрій падає. Якісь такі качелі. А от бачиш таке – і ухх! – дух відразу більший, тобто ми переможемо», – впевнена лучанка Оксана.

Карикатури українських та світових художників зібрали біля себе десятки лучан. Кажуть, серед них є дуже сильні роботи, які змушують задуматися над реаліями дещо по-іншому.

Усі ці малюнки далі мандруватимуть містами України. За кілька днів організатори конкурсу почнуть підбивати підсумки, аби обрати найкращі роботи та визначити авторів-переможців.