Понад 40 тонн вантажу у двох фурах надійшло до Луцька з Данії та Норвегії. Волонтери центрального пункту допомоги розвантажили продукти харчування і воду, що згодом поїдуть у найгарячіші точки до військових і людей, які залишаються там.

«Зараз у ці хвилини чекаємо дві фури з Данії та Норвегії. Ми чекаємо на продукти харчування, медицину та інші речі», – каже координатор Луцького центрального пункту допомоги Володимир Захожий.

Уже звідси до гарячих точок поїде усе найнеобхідніше. Загалом за весь період війни з Луцька до гарячих точок, де нині точаться бої, відправили близько 400 тонн вантажу.

У першій вантажівці з Данії чимало води та продуктів із тривалим терміном придатності. Координатори центру кажуть, щодня спілкуються з військовими різних частин, і запити на воду в цей період дуже актуальні.

«Оскільки починається гаряча пора, і на фронті гаряче, і вода бутильована, це дуже потрібно. У кожній заявці, яку ми отримуємо, є позиція «вода», – розповідає координатор центрального пункту допомоги Олена Барська.

Волонтери центру допомоги вже відпрацювали кожен рух своєї роботи, аби якнайшвидше розвантажувати машини. Помічник Дмитро каже, що робити це в радість.

Допомагає вивантажувати продукти Артур Ложников із Харкова. Його відрядження до Луцька 23 лютого досі не завершилось і переросло у волонтерство.

«Другий місяць працюю волонтером у центральному пункті допомоги. Відсилаємо і на мою Харківщину, і в Бучу, скрізь, хто потребує», – каже волонтер Артур Ложников.

Тим часом водії обох вантажівок із Данії та Норвегії мають час перепочити. Позаду довга дорога, години очікування на кордоні через величезні черги і не тільки. Петро за кермом вантажівки 25 років. У Луцьку вперше, перед цим привозив вантаж до Львова.

«Проблеми були на кордоні, тому що було 42 тонни вантажу, на дві тонни більше. Але змогли внести зміни в систему комп’ютера, і проблеми з вантажем вирішили», – пояснює водій вантажівки Петро.

У період з 23 до 29 квітня з Луцька відправили понад 10 тонн допомоги. Усе необхідне на передовій дають жителі Луцької та сусідніх громад, а також численні партнери з-за кордону: Польща, Німеччина, Литва, Латвія, Франція, Румунія, а відтепер Данія та Норвегія.

Уже згодом усе відвантажене тут відправлять до військових частин і регіонів зі складною гуманітарною ситуацією. І на цьому робота центрального пункту допомоги не припинятиметься , а триватиме до нашої перемоги.