Курс долара в Україні поступово наближається до позначки в 20 грн. Але в наступному році ситуація на валютному ринку в країні може суттєво змінитися.

Так, у коментарі Styler кандидат економічних наук Олександр Хмелевський сказав, що у 2020 році треба бути готовим до падіння гривні, – пише “РБК-Україна”.

За словами експерта, на те, що курси долара і євро перейдуть на зростання, вказують кілька моментів.

Одним з факторів Хмелевський називає дефіцит торговельного балансу у понад 11 мільярдів доларів. Також експерт прогнозує відтік інвестицій з України. Крім того, на курс гривні негативно вплине те, що у 2020 році держава повинна буде повернути кредиторам близько 5 мільярдів доларів.

Також, за словами Хмелевського, наступного року може розпочатися світова фінансова криза. Не виключає експерт і можливості політичної кризи в Україні.

“Є велика імовірність, що курс на кінець 2020 року буде понад 30 гривень за долар. А при негативному сценарії понад 50 гривень за долар”, – підсумував економіст.

У той же час, за прогнозами аналітиків, до Нового року українська національна валюта буде зміцнюватися.

З огляду на те, що точних прогнозів стосовно курсу долара на наступний рік не дають жодні прогнозисти, це означає, кажуть експерти, що можна готуватися до купівлі доларів вже у найближчий час.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У січні українці платитимуть за газ значно більше

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.