Це одна з перших сімейних молочних ферм на Волині. Тут господарюють Панасюки. Тепер вони розвивають власний бізнес у рідних Рогожанах. Втілити мрію в життя допомогли інвестори. Вони фінансують облаштування ферм для сімей, які готові утримувати більше 10 корів.

Панасюки доклали теж чималу частину на будівництво ферми. Інвестори ж пообіцяли, що проект окупиться за два-три роки. Олександр хоче розширити пасовище і збільшити поголів’я – до 80 особин. Поки в господарстві – два десятки корів. Тваринництво  вважають альтернативою заробіткам за кордоном. З цим погоджуються і Базюки з сусіднього Хотячева. До польського кордону їм кілька хвилин. Однак емігрувати вони не планують, бо також звернулися до інвестора, аби збудувати молочну ферму. Починали з нуля.

Базюки ще не облаштували ферму повністю, утім молоко вже здають. Їхні десять корів вже дають близько 120-ти літрів молока в день. Здають по 7 гривень. Експерти кажуть, протягом останніх 10 років в Україні виробництво молока знизилося. Тож заводам вигідно платити виробникам більше.

На Волині молочні ферми лише починають розвиватися. В Устилузькій ОТГ окрім цих двох планують побудувати ще декілька.

Юрій Горбенко каже, це підтвердження того, що в Україні можливо розвивати власне виробництво. Цьому сприятимуть і в області. Охочі займатися молочарством чи іншим бізнесом зможуть отримати до п’ятисот тисяч гривень з бюджету.

В Устилузькій громаді збудували перші в області сімейні молочні ферми. Гроші на будівництво селяни отримали в інвестиційній компанії, однак довелося докласти і свої.