Глава МОЗ Максим Степанов у вівторок, 11 серпня, заявив про початок другої хвилі коронавірусу, хоча вона очікувалася в середині осені.

Про це повідомляє Кореспондент.net.

“Ми вважали, що у нас буде так звана друга хвиля, тобто істотне збільшення кількості хворих, десь в жовтні-листопаді – і це буде пов’язано із сезонною епідемією грипу. Так вважав весь світ. Весь світ вважав, що істотне збільшення кількості хворих на COVID-19 почнеться восени, десь у жовтні-листопаді. Ми зараз бачимо, що всі країни Європи теж фіксують різке зростання кількості хворих на COVID-19”, – говорить міністр.

Він зазначив, що з початку пандемії в Україні в десятки разів збільшили тестування на коронавірус і продовжать його нарощувати.

За словами Степанова, в Україні підготували лікарні другої хвилі, вони розраховані приблизно на 10 тисяч пацієнтів.

Міністр зазначив, що всі лікарні намагаються максимально швидко облаштувати і забезпечити киснем. Також в країні збільшили кількість ліжок з централізованим киснем на 2,5 тисячі. Закуповують апарати штучної вентиляції легенів.

При цьому глава МОЗ зазначив, що в деяких областях вже розгортають лікарні “другої хвилі”. Наприклад, у Львівській області вже третій день профільні лікарні на понад 50% заповнені хворими з коронавірусом.

Зазначимо, цього тижня приріст коронавірусу в Україні знизився в порівнянні з рекордним минулим тижнем, але все одно фіксується понад тисячу випадків на добу.