Дихати в Україні небезпечно! Такі повідомлення все активніше поширюють користувачі Facebook. Як доказ наводять картинки з сервісу Windy. Декілька нехитрих операцій на карті, позначка «концентрація CO” – і над Україною бачимо чорну хмару, щоправда, Волинь вона накриває частково.

Однак, екс-очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook заспокоює, мовляв:
«В Україні та Європі ніде немає нормального рівня СО в повітрі. Він всюди завищений, особливо в містах».

Заспокоюють і у Волинському гідрометцентрі. З чадним газом в області все гаразд, але є перевищення за іншими показниками.

«Вчора було перевищення гранично допустимої концентрації по діоксид азоту. Далі, діоксид сірки у нас дуже низька концентрація по місту Луцьку, сьогодні в нас перевищення ГДК по фенолу. Бачите, вчора було одне перевищення, сьогодні інше» – Начальнця комплексної лабораторії спостережень за забрудненням природного середовища Волинського гідрометеоцентру Наталія Нікітіна.

Але панікувати не слід. Спеціалісти кажуть, що попри деякі перевищення – нічого екстремального та токсичного в повітрі зараз немає. І завищенні показники цих речовин – сезонне явище, яке відбувається щоосені.

Окрім машин та недобросовісних господарів причина ще й в бабиному літі. Рекордно тепла погода, а також відсутність вітру спричинюють застій шкідливих речовин у повітрі.

В свою чергу, Уляна Супрун нагадує: скоротити викиди СО можна власними силами. Для цього варто обмежити спалення пального вдома, в електрогенераторах, не палити листя, торф’яники і сухостій, не курити, і обмежити користування автотранспортом.

У повітрі над Україною – високий вміст чадного газу. Повідомленнями про це рясніють соцмережі вже декілька днів. Люди поширюють скріншоти з сервісу моніторингу повітря Windy, адже той зафіксував значні перевищення допустимих доз монооксиду вуглецю. Зважаючи на ситуацію, жителям столиці, приміром, жартома радять не панікувати і менше дихати.