В обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки вшанували пам’ять загиблих під час голодомору. Година-реквієм також  присвячувалась  Джеймсу Мейсу. Саме  в  нього вперше виникла ідея  у пам’ятні дні запалювати свічку.

Предки   Джеймса Мейса – індіанці за походженням. Вони, як і українці, теж зазнали голодних років. Тому Мейс і вирішив розповісти всьому світу про голодомор 1932-1933 років. Згодом, коли цього історика  визнали експертом з голодомору, він став також головним речником України у світі. Того часу з Джеймсом Мейсом познайомився  і волинський  письменник Андрій Бондарчук, який теж досліджує голодомор  в Україні.

Консультації  Джеймса Мейса  грунтовно  послугували  у дослідженнях  Андрію Бондарчуку.  Волинян уже видав  декілька книг на цю тему.  “Україна. Голодомор 1946-1947 років: непокараний злочин, забуте добро” – одна  з них.  Слова  Джеймса Мейса про те, що  “Ваші мертві вибрали мене” спонукають  вкотре замислитись про трагічні сторінки  української історії.

Даниною тим, хто загинув від голоду у страшні роки, стане, зокрема,  День пам’яті жертв Голодомору, який  припадає на 24 листопада. Цього дня передбачається громадянська акція “Запали свічку”. Кожен зможе згадати загиблих українців та запалити свічку на своєму підвіконні.