Батьки учнів кількох луцьких навчальних закладів розповіли, що їх просять надати номер свідоцтва про народження чи паспорта дитини для видачі пільгового електронного квитка. В міській раді переконують, що цього робити непотрібно.

У документі, який пропонують заповнити батькам, від руки написана додаткова інформація, яку потрібно надати. Зокрема, це номер свідоцтва про народження або паспорта дитини. Про таке розповідають   батьки учнів шкіл №4, 14, 5, 22, 17, – пише Перший.

Директор департаменту економічної політики міської ради Борис Смаль пояснює, що батькам школярів потрібно заповнити єдиний документ – згоду на обробку персональних даних дитини. Для цього потрібно вказати власне ім’я, серію, номер та орган, що видав паспорт, ім’я та рік народження дитини, місце проживання (населений пункт). Якщо є додаткові пільги, потрібно подати копію документа, що їх підтверджує.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Де у Луцьку купити електронні квитки. КАРТА

«Все решта – це чиясь самодіяльність. Ні оператор, що впроваджує систему, ні міська рада не вимагає додаткову інформацію. Можливо, хтось навмисно поширює таку інформацію. Є ж категорія людей, яким хочеться, аби нічого не вийшло», – пояснює посадовець.

В міській раді також кажуть, що форму згоди на обробку персональних даних затвердила в тому числі Служба безпеки України, тому документ не суперечить Закону «Про захист персональних даних».

Зі слів Бориса Смаля, інформацію з бази даних оператора не зможуть отримати сторонні люди.

«Вся інформація зберігатиметься безпосередньо на карті, а от в базі даних оператора вона зашифрована. Наприклад, написано першу букву прізвища, а решта закрита зірочками», – каже чиновник.

Оформити пільгові учнівські електронні квитки можна не тільки у школі, а й безпосередньо в офісі підприємства «Сіті кард систем».

У 14-тій гімназії відмовились пояснювати появу додаткових пунктів у документі, а от у НВК №22 запевнили, що заповнювати їх непотрібно.

«Справа в тому, що у базі «Сіті кард систем» був пункт з номером документу дитини, але пізніше нам пояснили, що його заповнювати необов’язково», – розповіла відповідальна працівниця навчального закладу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: За проїзд у Луцьку деякий час можна буде розраховуватися і готівкою