Купівля власної квартири — відповідальний крок у житті кожної людини. Тож власникам завжди хочеться, аби все було ідеально: від початкового планування до кінцевого внутрішнього оздоблення. Сайт новобудов DOM.RIA пропонує безліч варіантів квартир від забудовника, які мають вільне планування. Його перевага полягає в тому, що під час проєктування визначаються лише межі кухні й ванної кімнати, а решту вільного простору власник використовує для індивідуальних потреб.

Чому варто обрати квартиру з вільним плануванням?

Купуючи квартиру з вільним плануванням, власник отримує можливість самостійно визначити межі кожної кімнати, провести зонування й розставити речі відповідно до своїх потреб і уподобань. До переваг вільного планування в нових квартирах варто віднести:

  • Відсутність зайвих стін і перегородок, які доводиться зносити в процесі ремонту;
  • Велику кількість інтер’єрних рішень, котрі пропонують професійні дизайнери;
  • Можливість у будь-який час змінювати зонування й кількість кімнат або переставляти меблі.

Якщо ж обраний житловий об’єкт не передбачає вільного планування, то відповідні зміни можна внести самостійно. Важливо: не всі зміни погоджені чинним законодавством. Власник не має права:

  • Змінювати розташування ванної кімнати й туалету;
  • Розширювати площу санвузлів;
  • Встановлювати систему опалення на балконі або лоджії;
  • Втручатися у вентиляційну систему.

Як самостійно вдало перепланувати квартиру від забудовника?

Функціональне планування дозволяє з максимальною користю використовувати доступну житлову площу. Отже, варто врахувати такі моменти:

Розмір і розташування кухні

Ідеальний варіант для компактної 1-кімнатної квартири — створити відкриту кухню, об’єднану з вітальнею. Так вдасться візуально розширити простір, зменшити кількість зайвих перегородок, підвищити практичність житлової площі.

Приватні й загальні зони

До приватних зон відносять спальню, дитячу, кабінет, ванну й туалет. До кімнат загального користування належить кухня, вітальня, коридор. Останні дизайнери радять розташовувати ближче до вхідних дверей, тоді як приватні — у глибині квартири. Не менш важливо враховувати розташування сонця. Спальню й дитячу кімнату краще розміщувати зі східного боку. Простору вітальня з терасою можна спрямувати на захід.

Додаткову кімнату використовуйте як робочий кабінет.

Зазвичай 3- і 4-кімнатні квартири обирають великі сім’ї. Та якщо дітей поки немає, то зайву кімнату можна перетворити на майстерню, робочий кабінет з бібліотекою або на зону відпочинку.

Враховуючи ці прості правила, у квартирі вдасться створити атмосферу домашнього затишку й комфорту.