У будинку на Відродження, 22А вже не перший рік економлять на опаленні. Десять років тому – у 2009 – тут встановили індивідуальний тепловий пункт.

Економію відчули швидко. Замість сорока гривень за квадратний метр – це стандартна ціна у більшості будинках Луцька – жителі цього ОСББ нині платять лише сімнадцять. І при цьому температура в квартирах комфортна.

ІТП самостійно контролює температуру ззовні за допомогою спеціальних датчиків. Відповідно до їх показів система забирає потрібну кількість теплоносія. Якщо його взяли достатньо – клапани закриваються, і зайвий теплоносій система не споживає.

Нині лише 50 багатоквартирних будинків Луцька мають індивідуальні теплові пункти. Їх встановлюють переважно ОСББ. Втім вже незабаром такі пристрої повинні з’явитись у майже всіх будинках 33-го та 40-го мікрорайонів. Загалом це 254 багатоповерхівки. Проект реалізовує “Луцьктепло” спільно із Європейським Банком Реконструкції та Розвитку, який і дав на це майже три мільйони євро.

Ніяких грошей за встановлення платити не треба. У “Луцьктеплі” кажуть – ті, хто стверджують протилежне, насправді вводять людей в оману. Все що треба від мешканців – це тільки згода. Зокрема, підприємство просить подати заяву.

У таких будинках ІТП встановлюватимуть протягом міжопалювального періоду 2020 року. А економію мешканці відчують вже з наступного опалювального сезону. Звісно, якщо таки дадуть згоду.