Колишній виконувач обов’язків начальника управління держгеокадастру у Волинській області Олесь Іващенко погорів на хабарі. Двадцять тисяч доларів, а це більше ніж півмільйона гривень. Саме стільки вимагав та отримав чиновник від волинянина за вирішення земельного питання, вже перебуваючи на керівній посаді у Сумській області.

Працівники управління захисту економіки затримали Олеся Іващенка на гарячому  – поблизу власного автомобіля у Луцьку. Правоохоронці відкривають Кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального Кодексу України – одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Тепер горе-чиновнику загрожує від восьми до дванадцяти років за гратами.

Раніше навколо особи Іващенка не раз виникали скандали. У жовтні 2018-го ветерани АТО вимагали відставки посадовця через те, що він не виділяв їм земельні ділянки, натомість віддавав їх людям з інших областей.

Однак найгучніше прізвище Іващенка засвітилося у скандалі з відмиванням грошей через структури Міноборони у 2014 році. Тоді він працював на посаді заступника директора Департаменту контролю за використанням та охороною земель. Слідство встановило, що чиновник зловживав своїми службовими повноваженнями і в результаті його дій Міністерство оборони недоотримало більше 57 мільйонів гривень. Тоді суд призначив йому заставу 918 тисяч гривень, сплативши яку Іващенко уникнув ув’язнення.

Наразі екс-головного земельника Волині затримали. Триває слідство.